Jaki ogród zimowy wybrać?

Wybierając ogród zimowy, warto wziąć pod uwagę najważniejsze aspekty, jakie powinny przesądzić o kształcie, wielkości i zastosowaniu gotowego zakątka zieleni w naszym domu.
Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie o własnym ogrodzie zimowym. Widzi go jako pracownię, doskonałe miejsce do wypoczynku, bądź wręcz przeciwnie miejsce do zabaw i spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. W zależności od tego na jaki konkretny cel tego rodzaju pomieszczenia się zdecydujemy, powinniśmy wybrać jego właściwą wielkość ale również styl i jakość materiałów, z jakich zostanie wykonany.

Czy stać nas na budowę ogrodu zimowego?
To oczywiste, że inwestycja jaką jest budowa ogrodu zimowego musi kosztować, jednak jeżeli zaplanujemy ją ze szczególną starannością i wybierzemy najlepszą firmę do stworzenia tej wyjątkowej budowli, nawet wyższy koszt inwestycji zrekompensuje nam doskonale zaprojektowany i wykończony ogród zimowy. Tutaj nie warto stawiać na najniższą cenę, albowiem wybór tańszej oferty może oznaczać zastosowanie gorszej jakości materiałów budowlanych, co odbije się na jakości ogrodu, podczas wieloletniego korzystania z niego.

Jakie materiały?
Ogród zimowy składa się zwykle z aluminiowych konstrukcji, które wypełnione są przeszklonymi powierzchniami. Tutaj warto zdecydować się na profile aluminiowe ze specjalną przegrodą termiczną. Drugim wyznacznikiem wyboru właściwych materiałów, powinien być współczynnik ich utrzymania w czystości oraz wysokiej odporności na warunki atmosferyczne. Konstrukcja będąca fundamentem i podstawą ogrodu wykonywana jest zwykle z cegły bądź kamienia, wybierzmy taki budulec który najbardziej będzie pasował do aranżacji całego domu mieszkalnego.

Kierunek świata
Budując ogród zimowy, musimy przede wszystkim wybrać miejsce na jego budowę. Ogród od południa będzie wyjątkowo nasłoneczniony, ale latem bez klimatyzacji spędzanie w nim wolnego czasu nie będzie możliwe. Strona północna jest zbyt ciemna dla roślinności i dla nas samych, aby odpoczynek mógł być optymalny. Dlatego zwykle stawia się ogrody zimowe od wschodu bądź zachodu, gdzie nasłonecznienie o każdej porze roku jest właściwe, a każda chwila spędzona w nim przynosi właściwe ukojenie, nie zależnie od pory roku. Ogród zimowy to miejsce wyjątkowe, urokliwe i doskonałe dla każdego, kto pragnie również zimą wypoczywać wśród zieleni i kojących promieni słonecznych. Wybór miejsca i wielkości takiego ogrodu zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych, choć każda tego rodzaju inwestycja jest doskonałym pomysłem na dodatkową zieloną przestrzeń w domu.

Zobacz nasze realizacje


Firma ALLUX wykonała już setki realizacji ogrodów zimowych, letnich w całej europie. Posiadamy dzięki temu długoletnie doświadczenie w tej branży i rzeszę zadowolonych Klientów.

Zobacz wszystkie realizacje

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij