Najciekawsze trendy ogrodów zimowych

Najciekawsze trendy ogrodów zimowych 2018
Ogrody zimowe wciąż jeszcze nie znajdują sobie w naszym kraju takiego uznania, na jakie zasługują. Tym niemniej, grono ich zwolenników z całym rokiem jest coraz większe i ilość tego typu instalacji powoli, ale sukcesywnie wzrasta. W chwili obecnej możemy już mówić o modach i trendach, jakie panują wśród polskich wielbicieli ogrodów zimowych, a same firmy zajmujące się tym tematem zauważają wyraźne tendencje wśród zapytań oraz faktycznych zleceń składanych przez ich klientów.

Jakie propozycje najbardziej przykuwały uwagę w zbliżającym się powoli do końca 2018 roku?
Sprawdźmy.

Pakiety trzyszybowe
Pakiety złożone z trzech szyb, tak zwane pakiety trzyszybnowe, to szalenie popularne rozwiązanie w krajach kojarzonych zazwyczaj z trochę ostrzejszym klimatem od naszego, między innymi w Kanadzie czy w Szwecji. Stosuje się je głównie dlatego, że pozwalają na wyraźne
zmniejszenie ilości ciepła traconego przez ich powierzchnię, zwłaszcza jeśli zastosuje się dodatkowe technologie izolacyjne. W najlepszych przypadkach współczynnik izolacyjności cieplnej jest w stanie osiągać poziom do 0,5 W/m 2 K. Jest to wartość bez wątpienia imponująca.
Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie z całą pewnością nie jest konieczne i pakiety złożone z dwóch szyb są wystarczające. Zastosowanie trzech szyb pozwala jednak zmniejszyć koszty eksploatacji ogrodów zimowych. Jest to szczególnie istotne w przypadku większych konstrukcji. Z roku na rok przeciętny metraż polskich ogrodów zimowych rośnie, a to oznacza wyższe koszty dla gospodarstwa domowego.

Rosną wypełnienia

Tradycyjne polskie ogrody zimowe zbudowane były zawsze ze stosunkowo gęstej siatki i niewielkich przeszkleń, przynajmniej w porównaniu z typowymi konstrukcjami na Zachodzie. Z wielkich przeszkleń słyną zwłaszcza ogrody zimowe w Stanach Zjednoczonych. Polscy inwestorzy
zaczynają odczuwać bakcyla wielkich, jednolitych powierzchni szklanych, które nie są niczym przedzielone. Rozwiązanie to najczęściej jest stosowane w konstrukcjach nowoczesnych, ponieważ konstrukcje tradycyjne, chociaż także zaopatrywane w coraz większe przeszklenia, wciąż ciążą ku mniejszym taflom szkła.
Istnieje niemal nieograniczona dowolność pod względem wielkości przeszkleń w konstrukcji, dzięki czemu każdy może zdecydować, jaki dokładnie efekt najbardziej mu odpowiada.

Malowanie proszkowe profilów

Malowanie proszkowe profilów ogrodów zimowych jest nie tyle modą, co trendem zdobywającym sobie szeroką popularność. Jeśli tendencja się utrzyma, w przyszłym roku będzie to już metoda dominująca. Jest to bardzo dobra wiadomość.
Malowanie proszkowe to zaawansowana technologia malowania profilów ogrodów zimowych, która musi być wykonana przez specjalistę z odpowiednim sprzętem i przeszkoleniem. W zamian za tą niedogodność można jednak uzyskać naprawdę bardzo dużo, ponieważ gotowe powłoki
malarskie są wyjątkowo wytrzymałe i w zasadzie się nie starzeją. Pod warunkiem, że nie dojdzie do żadnych uszkodzeń mechanicznych, powłoki malarskie wykonane tą technologią powinny być w zasadzie niezniszczalne. Nie płowieją od promieniowania słonecznego i nie tracą przyczepności do podłoża. Nie łuszczą się. Można je bez żadnego problemu myć, a w kwestii kolorystyki panuje pełna dowolność.

Kolory strukturyzowane – skuteczne odwzorowanie drewna

Wraz z farbami proszkowymi serca polskich właścicieli domów z ogrodami zimowymi podbijają kolory strukturyzowane. Ten specyficzny sposób malowania elementów konstrukcji ogrodu zimowego sprawia, że można w sposób niemal idealny stworzyć wrażenie, że mamy do czynienia z
naturalnym drewnem. Jest to szczególnie ważne dla osób pragnących uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.
W przypadku nowocześniejszych rozwiązań także dostajemy interesujące narzędzie.
Powierzchnie strukturyzowane to powierzchnie ciekawe, mieniące się, zróżnicowane i niecodzienne, co równie dobrze można wykorzystywać ze stylistyką zupełnie odrywającą się od natury. Jest to kolejny już element, który może zostać przygotowany dokładnie według wytycznych klienta, dzięki czemu można w sposób do niedawna nieosiągalny zrealizować wszystkie swoje marzenia.


powrót do listy aktualności

Zobacz nasze realizacje


Firma ALLUX wykonała już setki realizacji ogrodów zimowych, letnich w całej europie. Posiadamy dzięki temu długoletnie doświadczenie w tej branży i rzeszę zadowolonych Klientów.

Zobacz wszystkie realizacje

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij