Nieplanowany ogród zimowy

W plebiscycie popularności pór roku, wiosna wypada zazwyczaj całkiem nieźle, ale lato jest porą roku zupełnie bezkonkurencyjną. Osób lubiących zimę jeszcze trochę znajdziemy, ponieważ łączy się ona z narciarstwem czy najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia, ale szaro-bura jesień zawsze będzie najgorszą i najmniej lubianą porą roku przez społeczeństwo. Co gorsze, nie jest to tylko nasza subiektywna preferencja, zostało to udowodnione naukowo.
Dlatego warto jest postarać się o odrobinę lata także w okresie ponurej jesieni, czy właśnie w zimie. Posiadanie gotowego budynku, w którym ogród zimowy nie był planowany, wcale nie oznacza, że jesteśmy na straconej pozycji. Zawsze istnieje możliwość dobudowania zimowego ogrodu.
Jesienna depresja
Jesienna chandra czy inaczej mówiąc jesienna depresja była kiedyś tylko sposobem wyrażenia swojej dezaprobaty w związku z końcem lata. Obecnie jest to realna jednostka chorobowa, dotykająca coraz większą część społeczeństwa. Zamykanie się w czterech
ścianach jest dla nas bardzo niekorzystne i cierpimy na tym nie tylko psychicznie, ale również cierpi na tym nasz organizm. Niestety, często jest to jedyny sposób na uratowanie się przed jesiennym chłodem oraz wilgocią.
Z ogrodem zimowym będziemy mogli zapomnieć o witaminie D w kapsułkach i nasze ciała znowu będą mogły być wystawione na działanie zdrowych promieni słońca. Będziemy musieli oczywiście pójść na pewne architektoniczne kompromisy, ponieważ ogród zimowy najlepiej jest zaplanować już na etapie budowy domu. Nie należy jednak spoglądać na sprawę pesymistycznie, dobudowa ogrodu zimowego do już istniejącego budynku jest jak najbardziej możliwa.
Fachowiec jest niezbędny
Nie należy się łudzić – pomoc fachowca będzie absolutnie potrzebna, by mógł powstać ogród zimowy przy gotowym budynku. Wszystko oczywiście zależy od sytuacji zastanej w przypadku danego budynku, ale trzeba przygotować się na dość poważne ingerencje w konstrukcję budynku. Bardzo często trzeba powiększyć fundamenty tak, by mogły one stanowić solidną podstawę dla większej niż do tej pory konstrukcji. Stworzenie spójnego ogrodu zimowego może się wiązać ponadto z przymusem powiększenia otworu w ścianie, gdzie do tej pory był taras lub znajdowało się okno. Takie działanie to niejednokrotnie naruszenie ścian nośnych budynku, więc trzeba wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć budynek, by nie skończyło się to tragicznie.


powrót do listy aktualności

Zobacz nasze realizacje


Firma ALLUX wykonała już setki realizacji ogrodów zimowych, letnich w całej europie. Posiadamy dzięki temu długoletnie doświadczenie w tej branży i rzeszę zadowolonych Klientów.

Zobacz wszystkie realizacje

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij