Ogrody letnie

Każdy z nas kocha przyrodę, jednak nie każdy może stać się szczęśliwym posiadaczem własnego ogrodu, który będzie mógł zaaranżować według swojego ulubionego stylu, szczególnie gdy wielkość działki pozwala na zrobienie jedynie podjazdu i niewielkiego trawnika. Jeżeli jednak posiadamy choćby mały domek, możemy wraz z nim wybudować wyjątkowy i urokliwy ogród letni, będący dla nas ogrodem letnim o każdej porze roku.
Ogrody letnie są tańsze od ogrodów zimowych ze względu na to, że nie są zabezpieczone przed zimnem.
Kojarzą nam się przede wszystkim ze słońcem i wielokolorowością, która odznacza się dużą ilością pięknych kwiatów, ale także bujnych owoców i warzyw. W ogrodzie letnim nie posadzimy drzew i krzewów, ale na pewno wypełnimy go ogromną ilością zieleni. Taki ogród letni to doskonałe miejsce, gdzie możemy wypocząć, zrelaksować się przed trudem dnia kolejnego. Terytorium ogrodu letniego nie musi być duże, aby stało się oazą spokoju, wypoczynku i pełnego relaksu dla jego właściciela.
Każdy taki zakątek jest aranżowany według osobistych upodobań jego właściciela, choć śmiało możemy wyróżnić kilka rodzajów ogrodów letinch, różnią się one od siebie przede wszystkim wielkością i kształtem, ale również wyborem materiałów do ich budowy. Wybór właściwego projektu i nasady roślin w takim zakątku zieleni powinien być jednak uwarunkowany nie tylko własnymi upodobaniami, ale również stroną świata, z której będzie znajdował się zbudowany ogród letni, położenie ogrodu wyznacza ilość nasłonecznienia która pozwala rosnąć określonym roślinom przeznaczonym do aranżacji ogrodów zimowych.
Ogrody letnie to przede wszystkim oszklone przestrzenie, które powstają na bazie lekkich konstrukcji aluminiowych, które z kolei pokryte są właściwie nachylonym dachem, aby chronić budowlę przed zatrzymywaniem się śniegu i załamaniem całej konstrukcji nośnej.
Oprócz tego, że w ogrodzie powinny znajdować się nasze ulubione rośliny, warto również tą przestrzeń zaplanować na wypoczynek, dbając o najmniejsze szczegóły, do jakich zalicza się także odpowiednie ogrzewanie czy klimatyzowanie ogrodu letniego, dostosowując go do każdej pory roku. Projekt i budowa ogrodu letniego wymaga zlecenia prac specjalistom, którzy znając się na tego rodzaju inwestycjach, dostosują projekt do wielkości naszego domu oraz stylu budownictwa przydomowego. Jeżeli zdecydujemy się na budowę ogrodu letniego, zyskamy dodatkową przestrzeń zieloną, w której zawsze będziemy mogli cieszyć się ciepłem lata, napawać słonecznymi promieniami oraz spotykać z rodziną i przyjaciółmi, niezależnie od pogody jaka obecnie będzie panowała na zewnątrz.
Nieodłącznym elementem ogrodu letniego, szczególnie gdy mamy dzieci, powinna być przestrzeń dla nich, z której z radością będą korzystać młodsi mieszkańcy domu. Posiadanie letniego ogrodu to nie tylko przyjemności związane z wypoczynkiem w nim, ale również prace związane z utrzymaniem ogrodu w czystości. Dlatego decydując się na projekt i budowę ogrodu letniego, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów zastosowanych do budowy i zdecydować się na te, dzięki którym ogród zimowy będzie nam łatwiej utrzymać w czystości.

Zobacz nasze realizacje


Firma ALLUX wykonała już setki realizacji ogrodów zimowych, letnich w całej europie. Posiadamy dzięki temu długoletnie doświadczenie w tej branży i rzeszę zadowolonych Klientów.

Zobacz wszystkie realizacje

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij