Ogrody zimowe

Starannie zaprojektowany, stworzony z materiałów o wysokiej jakości i trwałości ogród zimowy zwiększa powierzchnię mieszkalną nowo zbudowanego lub poddanego renowacji domu.

Pytaj o szczegóły! 508 355 393

Zakres stosowania werandowych systemów aluminiowych FLANDRIA jest jednak dużo większy: pokrycia basenów, świetliki w centrach handlowych, oranżerie - to tylko niektóre z możliwości. Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na uzyskanie doskonałych walorów wykonanych przez nas ogrodów zimowych estetycznych, przestrzeni, nasłonecznienia przy jednoczesnym zachowaniu cech funkcjonalnych takich jak izolacyjność termiczna oraz ochrona przed wiatrem i wilgocią.

W systemie werandowym FLANDRIA możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu.
Ogrody zimowe Allux  wyróżniają się funkcjonalnością drzwi przesuwne dwu-, trzy- lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia. Podstawowym elementem części dachowej ogrodu zimowego są krokwie o prostym lub stylizowanym kształcie z rowkami pozwalającymi na mocowanie zasłon przeciwsłonecznych lub oświetlenia.

Stosowane są krokwie o różnych przekrojach w zależności od wymaganej nośności, która uwarunkowana jest rodzajem wypełnień oraz rozmiarami werandy. Uzyskanie dużych rozpiętości dachu możliwe jest dzięki zastosowaniu profili wzmacniających wprowadzanych do krokwi (np. do pokrywania basenów). Do łączenia dwóch połaci dachu ogrodu zimowego stosowane są belki koszowe utworzone z dwóch profili połączonych specjalnym profilem przegubowym. System zapewnia odprowadzanie wody spływającej z dachu do rynny poziomej (o prostym lub stylizowanym kształcie), a następnie przez filtr PCV do rynny pionowej. Ewentualne infiltracje wody np. przez śruby zbierane są do specjalnych profili znajdujących się wewnątrz krokwi i przez nie odprowadzane są do rynny. Szczelność dachu zapewniona jest przy pomocy uszczelek EPDM (podwójne uszczelnienie przy rynnie, uszczelki przy kalenicy i przy murze, w połączeniu krokiew-wypełnienie-pokrywa krokwi, uszczelki zakrywające śruby w profilach dachowych). System zawiera całą gamę elementów pozwalających na nadanie konstrukcji nowoczesnego lub tradycyjnego wyglądu. Należą do nich elementy ozdobne mocowane na kalenicy, na końcach lub pod rynna, elementy maskujące zakończenia i łączenia profili.
Nasze zlecenia czyli wykonywanie ogrodów zimowych najczęściej realizujemy w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.

Dla dachu można stosować całą gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta. Szyby o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyby pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, szyby bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliwęglanowe to kilka z wielu możliwości. Werandy budowane są z profili aluminiowych, lakierowanych w jednym z szerokiej gamy kolorów RAL.
Lakierowanie termiczne zapewnia doskonałe zabezpieczenie metalu oraz łatwość jego utrzymania w czystości. Lakierowane powłoki charakteryzują sie dużą trwałością kolorów oraz odpornością na działania mechaniczne. Nasze ogrody zimowe mają możliwość uzyskania ich konstrukcji w różnych kolorach od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Pozwala to na optymalne zharmonizowanie ogrodu zimowego z dekoracją wnętrza oraz wykończeniem zewnętrznym budynku. Możliwe jest również uzyskiwanie na powierzchni profili powłok drewnopodobnych. W profile wbudowane są przegrody termiczne z materiałów syntetycznych.

Dzięki nim możliwe jest zapewnienie wysokiej izolacyjności pomieszczenia w ogrodzie zimowym i co za tym idzie zmniejszenie strat energii, czyli kosztów ogrzewania oraz uniknięcie kondensacji pary wodnej. Przegroda termiczna polepsza także izolacyjność akustyczną pomieszczenia. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym w systemach werandowych FLANDRIA zachowana jest izolacyjność termiczna ze wszystkich stron : od strony dachu, rynny i muru. Utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza wewnątrz werandy osiągane jest przez naturalne doprowadzenie chłodniejszego powietrza w dolnej części oraz regulowany odpływ gorącego i wilgotnego powietrza w górnej części ogrodu zimowego. Jednym ze sposobów na odprowadzenie nadmiaru ciepłego powietrza są okna dachowe. Mogą one być otwierane za pomocą specjalnych pochwytów lub siłowników sterowanych elektrycznie. Innym sposobem są mechaniczne wyciągi wykonane z jednego lub kilku wentylatorów. Urządzenia te mogą być sterowane automatycznie zgodnie z zadanymi parametrami, takimi jak nasłonecznienie, wiatr, temperatura i wilgotność powietrza. Dodatkowym wyposażeniem werandy mogą być moskitiery pozwalające na swobodne otwieranie okien i drzwi przesuwnych bez ryzyka przedostawania się owadów.

Poniżej zdjęcia z przykładowych realizacji ogrodów zimowych.

Zobacz nasze realizacje


Firma ALLUX wykonała już setki realizacji ogrodów zimowych, letnich w całej europie. Posiadamy dzięki temu długoletnie doświadczenie w tej branży i rzeszę zadowolonych Klientów.

Zobacz wszystkie realizacje

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij